
Kolorowo czy monochromatycznie?
Kolory we wnętrzu to temat rzeka, a ich wagę w projektowaniu przestrzeni przyjaznej użytkownikowi trudno przecenić. Barwy jakimi się otaczamy potrafią podbić stylistykę aranżacji, poprawić nastrój, a nawet powiększyć optycznie wnętrze. Urządzając swój dom, warto zatem dobrze zastanowić się, w jakich wnętrzach i w jakiej kolorystyce czujemy się najlepiej, czy lubimy zdecydowane kolory, kontrastowe połączenia, jasne, a może ciemne barwy, no i przede wszystkim, na jak dużą kroplę koloru jesteśmy gotowi.
Tych, którzy kochają kolory, lubią się nimi otaczać i których feeria barw nie przyprawia o ból głowy, do wykorzystania kolorów w urządzaniu wnętrza przekonywać nie trzeba. Zdecydowane kolory ścian, fototapety, tkaniny obiciowe, kolorowe zasłony, a nawet kolorowe fronty szafek kuchennych, to propozycje na lata, którymi z chęcią otaczać się będą miłośnicy mocnych odcieni.
Jeśli jednak nie jesteś pewna/-y czy zdecydowane kolory sprawdzą się w Twoim domu na dłuższą metę, nie wprowadzaj ich do wnętrza na siłę, gdyż najważniejsze jest to, jak będziesz się w nim czuł/a. Nie bez powodu większość z nas wybiera dość spokojne zestawienia kolorystyczne - kochamy biele, beże, kremy i szarości, a także jasne brązy oraz minimalistyczne zestawienia typu biel i czerń.

Kropla koloru i złota zasada urządzania wnętrz
Ostrożność we wprowadzaniu odważnych kolorów nie jest niczym złym, tym bardziej, że dodatkowy, niezobowiązujący kolor można wprowadzić do wnętrza w dość prosty, a zarazem nieinwazyjny i łatwy do zmiany sposób – a mianowicie za pomocą kolorowych dodatków, takich jak lampy, grafiki, poduszki dekoracyjne, doniczki, gadżety kuchenne, świeczniki, ramki na zdjęcia, wazony, etc. Dodatki te zmieniać można co kilka lat, co rok, a nawet co sezon.
Wybierając tego typu akcesoria, warto pamiętać o jednej ze złotych zasad urządzania wnętrz, zgodnie z którą należy skupić się na 3 odcieniach, wprowadzonych w proporcji 70-20-10. Zatem jeśli masz chęć na kroplę koloru, zaproś kolorowe dodatki, które stanowić będą właśnie te 10% palety.

10 sposobów na kolorowe, ale stylowe wnętrze
Masz ochotę na odrobinę koloru, ale nie chcesz przesadzić? Sprawdź naszą listę i zobacz, w jaki sposób możesz zaprosić kolory do swojego wnętrza.
- Pomaluj na wybrany kolor jedną ze ścian
- Rzuć na kanapę kilka kolorowych poduszek z wysokogatunkowej tkaniny
- Zmień ton z nową lampą (sprawdź nasze propozycje poniżej)
- Rozwiń kolorowy dywan i ciesz się kolorem u twych stóp
- Zawieś na ścianach kolorowe grafiki lub plakaty bądź postaw na duży, abstrakcyjny obraz pełen kolorów
- Pokoloruj kuchnię barwną porcelaną
- Zacznij kolekcjonować kolorowe wazony, miski, filiżanki do espresso, etc. i wyeksponuj je w gablocie ze szklanym frontem
- Kup kolorowy fotel do czytania
- Postaw na kwiaty (te prawdziwe lub sztuczne)
- Pomaluj schody (opcja tylko dla odważnych!)

Kolorowe lampy od Kaspa
Jeśli pomalowanie schodów na odważny kolor to dla Ciebie za dużo i wolisz skupić się na kolorowych dodatkach, zapraszamy Cię do zapoznania się z poniższymi propozycjami, bo choć w ofercie Kaspa przeważają lampy utrzymane w dość uniwersalnej kolorystyce, to w naszym katalogu znajdziesz także kolorowe, a nawet bardzo kolorowe lampy, które dopełnią aranżację opartą na wybranej tonacji, ożywią wnętrze lub staną się odważnym akcentem, przyciągającym wzrok. Poniżej znajdziesz właśnie takie propozycje.

Nastrojowe kolory lamp stołowych Sawa Velvet
Kolekcja lamp stołowych Sawa Velvet to obok kolekcji lamp Lora, jedna z najbardziej nasyconych kolorystycznie propozycji z katalogu Kaspa. Klosze tych lamp wykonane zostały z miękkiego, delikatnie błyszczącego aksamitu, który sprawia, że lampy te kreują kameralną atmosferę i wprowadzają do wnętrza przytulność i poczucie intymności. Zmiękczone, rozproszone światło sprzyja wyciszeniu i relaksowi, a klasyczne, eleganckie kolory abażurów, z pewnością spodobają się miłośnikom wyjątkowych, wyrafinowanych wnętrz.

Feeria barw w lampach Feria
Kochasz kolory dżungli? Egzotyczne kwiaty, jaskrawe, ogromne motyle, kolorowe papugi? W takim razie z pewnością spodoba Ci się wakacyjny styl i klimat lamp z kolekcji Feria. Lampy te wykonane zostały z doskonałej jakości tkaniny projektu Alessandro Biniego, co czyni z nich nie tylko stylowy dodatek do wnętrza, ale także must-have dla fanów włoskiego wzornictwa. Lampy z tej kolekcji sprawdzą się jako odważny, kolorowy dodatek do wnętrza utrzymanego w jasnej, białej tonacji, jak również jako element aranżacji z przewagą jednego z kolorów kolekcji – różu, żółci lub turkusowej zieleni.

Lampy z kolekcji Botanica
Czy wiesz, że kolor do wnętrza w bardzo naturalny sposób wprowadzają… rośliny, a także doniczki, w których je hodujemy? Zastanawiasz się, co to ma wspólnego z lampami? Sprawdź kolekcję lamp stołowych Botanica, których forma umożliwia „zasadzenie” w nich kwiatów i które charakteryzują się nie tylko prostym, eleganckim designem, ale także piękną kolorystyką, idealnie komponującą się z zielenią roślin. Koral, mięta i musztarda uzupełniają klasyczną paletę barw, a kolorowa lampka biurkowa sprawi, że praca z domu zyska na atrakcyjności!

Lampa Moon – kolory na bogato!
Szukasz czegoś… więcej, bardziej, mocniej? Sprawdź kolekcję lamp wiszących Moon, których tajemnica tkwi w szklanym kloszu wyklejanym płatkami metalu w odcieniach perlistego srebra, złota oraz miedzi. Kulista forma klosza w połączeniu z połyskującymi odcieniami wykończenia, przywołuje kosmiczne skojarzenia, a lampy z kolekcji rozświetlą każde wnętrze – i to dosłownie! Błyszczące klosze świetnie komponować się będą z matowymi powierzchniami, ale także surowym drewnem, betonem, jak i błyszczącymi, lakierowanymi frontami.

Grasz w zielone? Zagraj z Venus
Lampa Venus to mistrzyni przywoływania wspomnień z przeszłości. Klasyczna forma klosza w połączeniu z dekoracyjną fakturą szkła buduje emocjonalny, sentymentalny klimat we wnętrzu. Nie bez znaczenia są też oferowane kolory kloszy. Poza transparentnym szkłem, lampa Venus dostępna jest także w eleganckim graficie oraz… soczystej zieleni, która świetnie komponuje się z domowymi roślinami, drewnem, dodatkami w stylu boho czy butelkową zielenią tkanin obiciowych, kuchennych frontów, itp.