Wnętrza pełne światła i kwiatów. Poznaj lampy, które pokochają wszyscy miłośnicy roślin i dobrego designu.
Kwiaty we wnętrzach, a światło!
Kwiaty we wnętrzach to samo dobro. Obecność roślin w naszym najbliższym otoczeniu wprawia nas w stan spokoju i zadowolenia, redukuje stres, uspokaja. Zieleń poprawia także jakość powietrza, którym oddychamy, a niektóre z roślin mają wręcz lecznicze właściwości. Co więcej, już sam widok kwiatów i naturalnej zieleni wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i to właśnie dlatego, niemal we wszystkich wyobrażeniach raju, miejsce to pełne jest drzew, kwiatów, bujnych krzewów i pnączy.
Co jednak mają ze sobą wspólnego rośliny domowe, lampy i dobry design? Daj się zaskoczyć i poznaj projekty, które łączą hodowlę roślin z nowoczesnym, a co za tym idzie funkcjonalnym designem. Lampy, które pięknie wyglądają w otoczeniu roślin oraz te, które przywołują wspomnienia z egzotycznych wakacji i wykorzystują motyw ukwieconej dżungli.
Lampy Botanica – twoi sprzymierzeńcy w domowej hodowli roślin
Kolekcja lamp stojących Botanica powstała z miłości do roślin i jest serią lamp na miarę naszych czasów - czasów, dla których charakterystyczne jest życie w ciągłym pędzie i stresie. W mieście, w biurach, w czterech ścianach. W czasach, w których brakuje nam kontaktu z naturą. Biorąc pod uwagę, że nie każdy może „rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”, by wyprowadzić się na łono natury, warto poszukać rozwiązań, które pozwolą wprowadzić zieleń do naszych wnętrz. Właśnie takim zaproszeniem do kontaktu z naturą jest seria lamp podłogowych i stołowych Botanica.
Podstawy lamp z kolekcji Botanica i Botanica XL, w skład których wchodzą lampki stołowe oraz lampy podłogowe, zostały zaprojektowane tak, by mogły zostać wykorzystane jako osłonki na doniczki, a ich organiczne kształty doskonale pasować będą do współczesnych aranżacji. Dzięki zaproponowanej formie możesz umieścić w nich mniejsze i większe rośliny – paprocie, wężownice, maranty, monstery i skrzydłokwiaty i powierzyć pieczę nad nimi swojej lampie-opiekunce.
Zaokrąglone u góry ramię lamp Botanica wieńczą kopulaste osłonki żarówek LED, pięknie harmonizujące z cylindrycznymi podstawami - osłonkami. Warto dodać, że lampy te dostępne są w szeregu stylowych kolorów w przyjemnym dla oka, matowym wykończeniu, dzięki czemu łatwo dopasujesz je zarówno do minimalistycznych, jak i skandynawskich czy industrialnych aranżacji.
Lampy stołowe Botanica, poza wspomaganiem hodowli roślin i funkcją dekoracyjną, mogą także pełnić rolę lampek biurkowych, a w zestawieniu z lampami podłogowymi Botanica XL pozwolą stworzyć we wnętrzu prawdziwą domową oazę. Połącz ze sobą te same lub inne kolory lamp oraz różne rodzaje kwiatów, a Twoje wnętrze pełne będzie uzdrawiającej energii płynącej z natury.
- Jeśli kochasz domowe rośliny i zależy Ci na ich szybkim wzroście, zalecamy zastosowanie specjalnej żarówki LED do uprawy roślin. Żarówki te łączą w sobie diody niebieskie wspomagające fotosyntezę i przyspieszające wzrost liści oraz roślin oraz diody czerwone, przyspieszające kwitnienie. Żarówki tego rodzaju wspomagają wzrost ziół, domowych roślin ozdobnych, kaktusów i sukulentów.
Zielony gaj a design – jaką lampę wiszącą wybrać do wnętrza, w którym królują kwiaty?
Jeśli Twój dom pełen jest kwiatów, doniczki zajmują każdą półkę i parapet, a zielone girlandy zwisają z szafek i zawieszonych u sufitu plecionych uchwytów na doniczki, warto zastanowić się nad wyborem takiej lampy wiszącej, która będzie harmonizować z naturalnym pięknem i kolorem kwiatów, a swoim designem oraz materiałem, z którego została wykonana, nie przytłoczy delikatnego charakteru domowych roślin.
Dlatego, jeśli szukasz lamp wiszących do wnętrza pełnego zieleni:
- wybieraj lampy w jasnych, neutralnych kolorach (o ile biel pasuje do wszystkich odcieni roślin, to mocne, zdecydowane kolory mogą się z nimi gryźć)
- postaw na klosze lamp wykonane z transparentnego, białego lub zielonego szkła, o lekkim charakterze.
- jeśli lubisz jutowe, wiklinowe czy ratanowe doniczki pomyśl o lekkich, ażurowych abażurach z rafii
- unikaj lamp wykonanych z syntetycznego tworzywa o błyszczącym wykończeniu lub dużych kloszy w ciemnych kolorach. Rośliny lubią przestrzeń, powietrze i światło i warto uwzględnić to przy wyborze dodatków
- możesz także zdecydować się na klosze wykonane z tworzywa imitującego kamień, w kolorach ziemi (beżach, brązach, szarościach, odcieniach kremu i bieli), najlepiej o matowym wykończeniu
Doskonałym przykładem lamp wiszących, które nie przytłoczą swoim charakterem roślinności zgromadzonej we wnętrzu, a jednocześnie pozwolą podkreślić naturalne piękno domowej zieleni, będą lampy wiszące i stołowe z kolekcji Venus.
Lampy te charakteryzują się szklanymi kloszami w stylu retro i występują w kilku kolorach – transparentnym, grafitowym, białym oraz w zieleni. Zaproponowana kolorystyka oraz biżuteryjna, nieregularna, a zarazem organiczna faktura kloszy, pięknie komponować się będzie z domową roślinnością, a złote elementy wykończenia, doskonale komponujące się z każdym odcieniem zieleni, dodadzą wnętrzu elegancji!
Lampy zamiast zieleni? Design dla zabieganych
Nie masz czasu ani ręki do roślin? Wiecznie nie ma Cię w domu? A może kochasz zieleń, ale hodowla kwiatów zdecydowanie nie jest Twoim powołaniem. Na szczęście są rozwiązania, które pozwolą Ci stworzyć namiastkę ogrodu w Twoim wnętrzu lub po prostu przypomnieć Ci o tym, że rośliny są piękne. Są to:
- samopodlewające się i inteligentne doniczki oraz ogrody hydroponiczne (na przykład do domowej uprawy ziół)
- żywe obrazy / ogrody wertykalne z mchu, sukulentów lub innych roślin
- fototapety lub tapety z roślinnym motywem
- poduszki dekoracyjne, zasłony i tekstylia z motywem liści i kwiatów
- grafiki, obrazy i plakaty pełne naturalnych inspiracji
- inne dodatki których kolorystyka lub forma nawiązują do wyglądu roślin, ogrodów, egzotycznej dżungli