Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy, które wywołują skojarzenia

2022-02-24
Lampy, które wywołują skojarzenia

Nowoczesne lampy, które wywołują skojarzenia

Lubisz kiedy design pobudza wyobraźnię? Kiedy wywołuje skojarzenia i stawia wyzwania przed swoimi użytkownikami? To jedna z cech dobrego projektu, a my mamy dla Ciebie kilka propozycji lamp, które właśnie w ten sposób bawią się ze swoimi użytkownikami. To lampy, które czerpią z natury i z codzienności. Lampy inspirowane produktami codziennego użytku lub stylem życia. To projekty, które mówią więcej – o swoich użytkownikach, jak i o wnętrzu. Jesteś ich ciekawa/-y? Zapraszamy!

Cumulus - lampa, jak chmura

Lampy z kolekcji Cumulus, nie tylko z nazwy odwołują się do kłębiastych, kopulastych, zazwyczaj białych chmur występujących najczęściej podczas pięknej pogody i charakteryzujących się małą rozciągłością pionową i spłaszczonym kształtem. Chmury przypomina przede wszystkim forma lamp – oparta na poziomych stelażach o cylindrycznym przekroju i umieszczonych wokół nich niewielkich kulistych kloszach. Lampy z kolekcji dostępne są zarówno w wersjach horyzontalnych z 8 lub 14 kloszami, jak i wertykalnych – z 5 lub 7 kulami.

Duża ilość kloszy i sposób ich rozmieszczenia, sprawia, że lampy z tej linii, nie tylko przypominają kłębiaste obłoki, ale także gwarantują swoim użytkownikom coraz to nowe wrażenia estetyczne. Lampa Cumulus z każdego miejsca wygląda inaczej, a dostępność w wersji z wykończeniem w błyszczącym srebrze lub złocie, pozwoli dopasować lampę tak do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz, bądź aranżacji w stylu french chic.

Kropla, a może łza – przyjrzyj się bliżej lampie Stilla

Projektanci wnętrz w swojej pracy bardzo często czerpią inspiracje z natury. Efektem takiego podejścia do designu jest lampa Stila, której kształt przypomina kroplę wody lub łzę. Pięknie zaokrąglony, rozszerzający się ku dołowi kształt kloszy wykonanych z błyszczącego, białego szkła, doskonale współgra z zaproponowaną formą, a lampa – dostępna zarówno w wersji z pojedynczym jak i z podwójnym kloszem – będzie świetną dekoracją i uzupełnieniem nowoczesnej aranżacji wnętrza.

Lampy Stilla sprawdzają się szczególnie dobrze jako lampy do zawieszenia nad okrągłym stołem w kuchni lub jadalni lub lampy oświetlające stolik kawowy w salonie. Pojedyncze lampy wiszące Stilla z powodzeniem zastąpią także klasyczne lampki nocne, efektownie prezentując się po obu stronach łóżka w sypialni z efektem wow.

Lampa Bike – idealna propozycja dla fanów rowerowych i designerskich wycieczek

Lampy Bike to lampy, które za sprawą swojej formy już na pierwszy rzut oka kojarzą się z rowerami. Choć ich kształt nie przypomina całego pojazdu, to elementy wykorzystane do stworzenia tej industrialnej, charakterystycznej kolekcji, zdają się być „żywcem wyjęte” z prawdziwych, tradycyjnych rowerów. Koła zębate i łańcuchy stały się podstawą projektu lampy wiszącej, kinkietu i lampy biurkowej, dodając kolekcji wyjątkowego, surowego, oryginalnego charakteru.

Rowerowe, ale także industrialne nuty sprawiają, że lampy Bike są doskonałym uzupełnieniem wnętrz w stylu loftowym, aranżacji pracowni architektonicznych, a także domowych gabinetów, w których obok funkcjonalizmu liczy się także dobry, przyciągający oko design.

Lampa Onyx – lampa, która błyszczy niczym szlachetne kamienie

Jak sama nazwa wskazuje, lampa Onyx przywodzi na myśl półszlachetny kamień - minerał, którego nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza pazur lub racicę. Onyks – bo o tym minerale mowa - charakteryzuje się wysoką twardością i warstwowością, ale najczęściej występuje w czarnym kolorze, od lat inspirując jubilerów, artystów i rzeźbiarzy, którzy z chęcią wykorzystują jego właściwości i urok, tworząc piękne, eleganckie przedmioty.

Lampa Onyx – choć wykonana z transparentnego szkła w kolorze grafitu, nawiązuje do formy, w jakiej bardzo często spotyka się onyksy i ma zaokrąglony, wydłużony kształt. Przydymiony klosz doskonale komponuje się z wykończeniem w kolorze czerni i złota oraz żarówkami z dekoracyjnym żarnikiem, które dodają lampie blasku i retro charakteru. Lampa Onyx to prawdziwa biżuteria dla wnętrza, która najlepiej prezentować się będzie w aranżacjach w stylu nowoczesnej klasyki lub bardzo nowoczesnych salonach.

Lampy Avia i wulkaniczne krajobrazy

Byliśmy już na księżycu, pora zatem przenieść się na ziemię – a dokładnie w okolice Etny lub Wezuwiusza. Lampa Avia wywołuje bowiem właśnie takie – wulkaniczne - skojarzenia. Powierzchnia kloszy lamp z kolekcji charakteryzuje się niesymetrycznymi zagłębieniami, które przypominają kratery wulkanów, apokaliptyczną scenerię filmu SF lub powierzchnię odległej planety.

Organiczny charakter lampy sprawia, że projekt nabiera nieco artystycznego i ekscentrycznego charakteru, przez co z powodzeniem sprawdzi się we wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu, lub w tych które zyskają na obecności lampy, która przełamuje schematy, zaskakuje i  pobudza wyobraźnię.

Mamy nadzieję, że choć jedna z lamp z naszego zestawienia nie tylko przywołała miłe skojarzenia, ale także zaintrygowała Cię na tyle byś zaprosił(a) ją do swego wnętrza. Lampy, których formy nawiązują do natury lub wywołują dobre wibracje, będą wprawiać Cię w dobry humor za każdym razem kiedy na nie spojrzysz, dlatego nie obawiaj się designu z charakterem ani lamp z duszą. To właśnie takie przedmioty „robią” wnętrza!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

pixel