Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kolekcja lamp wiszących i plafonów Alur

Ilość produktów: 30

Kolekcja lamp wiszących i plafonów Alur z transparentymi lub mlecznymi, kulistymi kloszami w srebrnym, złotym i czarnym wykończeniu

Więcej kategorii

Kolekcja lamp Alur od Kaspa

Lampy wiszące i plafony z kolekcji Alur

Kolekcja lamp wiszących i plafonów Alur zainspirowana została naturalnym pięknem i ciepłem… światła. To właśnie dlatego lampy z tej linii mają idealnie kuliste klosze, których forma jest nie tylko symbolem integralności, czystości i perfekcji, ale także kształtem, jednoznacznie kojarzącym się ze słońcem i doskonale rozprowadzającym światło. To również z myślą o świetle, jako najważniejszym elemencie projektu, klosze lamp Alur dostępne są w wersji przezroczystej – eksponującej żarówkę i w błyszczącej bieli, przy czym obie emanują tak delikatnym i ciepłym blaskiem, że nie sposób przejść obok nich obojętnie.

Kulisty kształt kloszy jest także formą ponadczasową i dlatego niezależnie od wybranej wersji, pasować będzie tak do minimalistycznych wnętrz, jak i tych urządzonych w duchu nowoczesnej klasyki, jak i w stylistyce art deco bądź retro. Dostępne kolory wykończenia pomogą w jeszcze lepszym dopasowaniu lamp do wymarzonych aranżacji.

Elementy kolekcji lamp wiszących i plafonów Alur, design i wykonanie

W skład kolekcji lamp Alur wchodzą pojedyncze lampy wiszące, plafony oraz grupy lamp wiszących na talerzu przysufitowym, łączące w jednym projekcie klosze o różnej średnicy.

Okrągłe klosze wykonane zostały ze szkła – transparentnego lub błyszczącego w odcieniu mlecznej bieli i zwieńczone zostały przykloszówkami w kolorze chromu, złota lub czerni z pasującymi do nich podsufitkami lub talerzami przysufitowymi. W wersjach z przezroczystym kloszem eksponującym źródło światła, uwagę przyciągają także dekoracyjne, a jednocześnie minimalistyczne oprawki żarówek w formie kieliszków.

Podobnie jak w innych lampach o kulistym kształcie, również w przypadku kolekcji Alur zadbaliśmy o to, by źródło światła znalazło się w centralnym punkcie klosza (stąd oprawki na tulejkach), dzięki czemu każdy jego fragment jest tak samo doświetlony, a światło rozkłada się równomiernie. W transparentnej wersji lampy Alur doskonale sprawdzą się ozdobne żarowe źródła światła, podczas gdy w białych kulach najlepiej prezentować się będą silne i jasne żarówki. Lampy wiszące mocowane są za pomocą stalowych linek, a przewody w tekstylnym oplocie można w zależności od wizji bądź naciągnąć, bądź artystycznie ułożyć.

Niewymuszone piękno i ponadczasowy charakter lamp kul z kolekcji Alur, a także dostępność w wielu rozmiarach i wersjach wykończenia sprawiają, że lampy te pasować będą do szeregu aranżacji i pomieszczeń, dopełniając i rozświetlając wnętrza. Dyskretnie, ale niezwykle stylowo.

 
pixel