Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kolekcja plafonów Disc

Ilość produktów: 6

Kolekcja klasycznych, minimalistycznych plafonów Disc, dostępnych w 3 rozmiarach, w czerni i bieli

Kolekcja plafonów Disc

Kolekcja plafonów Disc zainspirowana została popularną myślą niemieckiego architekta, mistrza minimalizmu i dyrektora uczelni Bauhaus, Ludwiga Mies van der Rohe - „less is more”, czyli „mniej znaczy więcej”. Ta legendarna recepta na wnętrze w stylu minimalistycznym odnosi się przede wszystkim do oszczędności form, które przy minimalnej ilości materiału, przekazywać mają maksymalną ilość treści.

Plafony Disc mają jednak nie tylko bardzo oszczędną formę i uwielbiany przez minimalistów kształt koła, ale wykonane zostały także z hołubionych przez nich materiałów – metalu i szkła. Dostępne w czerni i bieli mają bardzo szerokie zastosowanie, a dzięki innowacyjnym panelom LED, lampy te oferują także wysoką jakość oświetlenia.

Projekt i wykonanie kolekcji plafonów Disc 

Na kolekcję plafonów Disc składają się okrągłe lampy sufitowe dostępne w trzech rozmiarach i dwóch kolorach wykończenia. Plafony o średnicy klosza 25, 35 lub 45 cm, dostępne są w eleganckiej czerni i ponadczasowej bieli, a ich konstrukcja bazuje na połączeniu szkła i metalu.

Oprawa zewnętrzna plafonów Disc składa się z solidnej, wysokiej na 7 cm metalowej obręczy malowanej proszkowo oraz szklanej, mlecznej przesłony, zamykającej plafon od dołu. Wewnątrz ramy znalazł się panel LED, dający wyjątkowo silne i ciepłe światło. Odpowiednie ułożenie diod sprawia jednocześnie, że światło to jest równomiernie rozproszone, bez widocznych od dołu punktów świetlnych.

Plafony Disc doskonale sprawdzą się w roli oświetlenia głównego w małych i większych pomieszczeniach – salonach, kuchniach, w holu, garderobie i korytarzu, a ich okrągły, geometryczny kształt i prosta forma sprawiają, że najlepiej prezentować się będą we wnętrzach w stylu minimalistycznym i nowoczesnym, stanowiąc raczej tło i uzupełnienie aranżacji, niż konkurencję dla innych elementów wyposażenia. Bo mniej czasami naprawdę znaczy więcej…

 
pixel