Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kolekcja lamp stołowych Lora

Ilość produktów: 14

Kolekcja zaokrąglonych lamp stołowych Lora, o czarnej lub transparentnej podstawie i welwetowych abażurach w stylowych kolorach

Więcej kategorii

Kolekcja lamp stołowych Lora

Kolekcja lamp stołowych Lora czerpie inspirację z tych samych źródeł, co rubensowskie kształty, rzymski Panteon, dom bez kantów Gaudiego oraz inne budynki wzniesione w duchu architektury organicznej. Zamiłowanie projektantów i artystów do obłych form i kształtu koła, doskonale widoczne zarówno w architekturze, jak i designie na przestrzeni wieków, dowodzi, że miłość ta nie była jedynie krótkotrwałym zauroczeniem jednej epoki, a raczej efektem nieustającej i trwałej potrzeby obcowania z formami wywodzącymi się z natury.

To właśnie te organiczne kształty – kształty pereł, otoczaków, pni drzew, płatków kwiatów oraz zakorzenione w naszej podświadomości dążenie do obcowania z nimi, stały się inspiracją do stworzenia kolekcji lamp stołowych Lora, oddającej hołd miękkości i przytulności zaokrąglonym form. Form pozbawionych kantów i ostrych, surowych krawędzi. Tu wszystko jest płynne i przyjemne dla oka – od obłej podstawy, aż po miękkość światła i puszystość abażuru.

Projekt i wykonanie kolekcji Lora 

W skład kolekcji Lora wchodzą lampki stołowe z okrągłymi abażurami dostępnymi w kilku szlachetnych kolorach. Te stylowe lampy mogą pełnić funkcję czysto dekoracyjną - stanowiąc dodatkowy punkt świetlny we wnętrzu, jak również przyjąć rolę lampek nocnych w sypialni, rozpraszając mrok i dodając pomieszczeniom przytulności. Doskonale prezentują się pojedynczo lub w parach na konsolkach i komodach, a także na niewielkich stolikach lub szafkach nocnych.

Zaokrąglona podstawa lamp stołowych ma średnicę 20 cm i wykonana została z czarnego, błyszczącego szkła. Jej organiczny kształt doskonale komponuje się z okrągłym abażurem o średnicy 25 cm, obitym wysokiej jakości, miękką, pluszową i lekko błyszczącą welwetową tkaniną, wybraną i zszytą z wyjątkową starannością. Od wewnątrz abażury lamp stołowych Lora wykończone są natomiast złotą, szczotkowaną powłoką, która zmiękcza światło i sprawia, że sączy się ono delikatnie, przypominając kojący blask świecy. Warto także zwrócić uwagę na idealne proporcje – zarówno podstawa lampy, jak i abażur mają jednakową wysokość 20 cm, co sprawia, że lampa Lora jest niezwykle przytulną… perfekcjonistką.

Aksamitna, welurowa tkanina pięknie komponuje się z naturalną miękkością organicznych kształtów i sprawia, że stojące lampy z kolekcji Lora będą doskonałym dodatkiem do wnętrz urządzonych z myślą o przytulnym charakterze i doskonałym samopoczuciu ich użytkowników.

 
pixel