Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oto oni! Poznaj projektantów, z którymi rozpoczęliśmy współpracę i zobacz, co działo się na BDP 2023.

2023-10-19
Oto oni! Poznaj projektantów, z którymi rozpoczęliśmy współpracę i zobacz, co działo się na BDP 2023.

Bydgoskie Dni Projektowe 2023 - działo się!

Dokładnie dwa tygodnie temu rozpoczęła się druga edycja Bydgoskich Dni Projektowych. Byliśmy nie tylko dumnym sponsorem tego wydarzenia i partnerem niezwykłej wystawy o świetle i wyobraźni pt. „Oczarowanie” Konrada Kulczyńskiego, ale także zorganizowaliśmy dwa spotkania pt. ”Rozmowy o projektowaniu”, na które zaprosiliśmy projektantów, architektów, a także inne firmy i media związane z rynkiem wnętrzarskim.

Chcielibyśmy opowiedzieć Wam, o czym rozmawialiśmy, co pokazaliśmy fanom Kaspy, co będzie się u nas działo w niedalekiej przyszłości, ale przede wszystkim przybliżyć Wam sylwetki i prezentacje naszych prelegentów, którzy są jednocześnie projektantami nowych kolekcji lamp Kaspa… Lamp, które ujrzą światło dzienne wiosną 2024 roku. Tak, my również nie możemy się doczekać!

Kaspa rozpoczyna współpracę z polskimi projektantami

Zacznijmy jednak od tego, jak to się stało, że podjęliśmy współpracę projektową z polskimi projektantami, a także od przedstawienia ich. To Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz z Grynasz Studio, Aleksandra Hyz z hyz projektuje oraz Justyna Hys-Bochińska z J Creative Studio. Nasza decyzja o zaproszeniu do współpracy tych utalentowanych, wielokrotnie nagradzanych projektantek i projektantów wzięła się z miłości do polskiego designu, potrzeby zagwarantowania naszym Klientom lamp pięknych, a zarazem funkcjonalnych. Nieustannie dążymy do poprawiania samopoczucia naszych użytkowników poprzez rozświetlanie ich wnętrz za sprawą lamp, które są nie tylko dekoracjami, ale które odpowiadają także na ich potrzeby, które towarzyszą im w codziennych rytuałach, które podążają za nimi i dbają o ich dobrostan. Chcemy oferować lampy, które odpowiadają także na potrzeby architektów i projektantów wnętrz indywidualnych i komercyjnych, które oferują możliwość rozbudowy, a także stworzenia projektów oryginalnych, dostosowanych do potrzeb danego wnętrza. Chcemy także oddać ukłon w stronę historii polskiego designu i polskich materiałów… Ale póki co, nie zdradzamy niczego więcej!

Kaspa się zmienia...

Niezwykle ważny jest dla nas także zrównoważony rozwój i troska o naszą planetę. Z tego powodu znacznie ograniczamy naszą ofertę produktową (trwa nasze wietrzenie magazynów i promocje -40%), a gotowym już wzorom lamp, które przez 9 lat istnienia Kaspy, najbardziej spodobały się naszym Klientom, nadajemy nowe oblicze. Decydując się na te zmiany podążamy za zmianami w stylu życia naszych użytkowników i nowymi trendami (stąd nowe materiały i kolory wykończenia).

Nie chcemy w nieskończoność mnożyć naszych produktów. Wolimy, by były dobrze przemyślane i zaprojektowane, by były dopracowane i przyjazne środowisku, by podobały się polskim, świadomym użytkownikom, którzy cenią dobrą jakość i design. Nadal produkujemy w Polsce, nadal dbamy o detale, nadal na pierwszym miejscu stawiamy naszych Klientów i ich potrzeby. A jak podchodzą do projektowania przyszli twórcy naszych nowych kolekcji lamp?

Grynasz Studio - z uważnością w i o projektowaniu

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz z Grynasz Studio to znani projektanci, na przestrzeni lat niejednokrotnie nagradzani licznymi, prestiżowymi nagrodami, takimi jak „Must Have”, "Dobry Wzór” czy „Red Dot Award”. Podczas swojej prezentacji opowiedzieli o tym, dlaczego natura pełni w ich pracy tak ważną rolę i w jaki sposób dbają o nią podczas projektowania. Duet Grynasz nie tylko skupia się na zrównoważonym dizajnie, gospodarce cyrkularnej, uważności i empatii w projektowaniu, ale chętnie eksperymentuje z nowymi materiałami i technologiami przyjaznymi środowisku, a inspiracje do swoich prac czerpie także z polskiego rzemiosła i tradycji. Jak słusznie zauważyła Marta - natura, drewno, naturalne materiały są częścią naszego polskiego dziedzictwa, ale także dzieciństwa oraz polskiego krajobrazu, stąd tak często pojawiają się w ich projektach, budząc nie tylko zachwyty miłośników designu, ale także poczucie nostalgii, któremu trudno się oprzeć. Mamy nadzieję, że jesteście ciekawi, jakie lampy Grynasz Studio zaprojektuje dla nas!

Aleksandra Hyz - na weneckiej fali

Zupełnie inną historią urzekła uczestników "Rozmów" Aleksandra Hyz, uhonorowana licznymi nagrodami (Must Have, Dobry Wzór) projektantka wnętrz i mebli. Miłośniczka modernizmu w architekturze, fanka surowych, naturalnych materiałów, które starzeją się godnością, zwolenniczka holistycznego podejścia do projektowania. To właśnie takie podejście - uwzględniające zarówno funkcjonalność, jak i wrażenia wizualne - towarzyszyło jej podczas pracy nad wnętrzem popularnego warszawskiego baru Va Bene Cichetti (współpraca z Noke Architects). Niezwykłe wnętrze tego klimatycznego lokalu odzwierciedla wenecką Aqua Altę, czyli wielką wodę, która wdziera się do miasta kilka razy w roku, malując je na charakterystyczny zielony odcień. Aleksandra opowiedziała, w jaki sposób zespół projektantów podszedł do wystroju i oświetlenia wnętrza, które zaprojektowane zostało z myślą o tym, by goście mogli jak najgłębiej zanurzyć się w wenecki klimat. Za swój projekt jego twórcy otrzymali liczne nagrody i wyróżnienia (w tym nagrodę Bar&Restaurant Award za najlepszy projekt w Europie w kategorii Standalone). W imieniu Aleksandry zapraszamy do Va Bene Cichetti. My będziemy tam przesiadywać w oczekiwaniu na lampy, które Ola tym razem zaprojektuje specjalnie dla Kaspy.

Justyna Hys-Bochińska - projektowanie i praca w rozmiarze XXL

Autorką trzeciej prezentacji, która wzbudziła ogromne zainteresowanie gości „Rozmów o projektowaniu” była Justyna Hys-Bochińska - architekta, projektantka wnętrz i mebli, artystka CGI (Computer Generated Imaginery), a także ceniona ekspertka w tworzeniu spacerów po wirtualnej rzeczywistości oraz animacji. Finalistka i laureatka wielu konkursów branżowych, w swojej prezentacji opowiedziała o doświadczeniach w pracy przy wielkogabarytowych, wieloletnich projektach i w wielokulturowych zespołach projektowych. Jako teamleaderka zarządzająca zespołem przy projekcie i budowie hotelu w Las Vegas z ponad 3500 pokojami, podzieliła się wyzwaniami jakie stawia przed projektantami i architektami praca nad tego typu budynkiem. Justyna zdradziła nam, jak wyglada jej kalendarz oraz struktura zatrudnienia, jakie niespodziankami niesie ze sobą praca w multikulturowym środowisku, a także, o jakiej godzinie ma calle ze swoim zespołem.... Jedno jest pewne, Justyna Hys-Bochińska nie boi się dużych wyzwań, dlatego tym bardziej ciekawi jesteśmy, jakie lampy zaprojektuje specjalnie dla Klientów Kaspy.

Wpadnijcie na wystawę i obserwujcie nas bacznie

Podczas spotkania gościliśmy także kuratorkę Bydgoskich Dni projektowych Beatę Bochińską oraz kuratora i twórcę wystawy „Oczarowanie” Konrada Kulczyńskiego, który opowiedział o smaczkach i sekretach wystawy, która jest nie tylko pierwszą tego rodzaju instalacją artystyczną o świetle w Polsce, ale także hołdem dla twórczości Wiesława Krysiaka – bydgoskiego artysty szkła i witrażu. Wystawę możecie oglądać w Młynach Rothera do końca stycznia 2024 r., a także online dzięki Fundacji Bochińskich na stronie serwisu Design na wynos. Przyjrzyjcie się uważnie wszystkim stacjom, odpocznijcie w white boxie i poszukajcie naszej lampy, która również jest częścią wystawy. I koniecznie obserwujcie nas i nasze profile. Będziemy powoli odkrywać karty i zupełnie nowe projekty!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2023
pixel