Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rozmowy o projektowaniu - Kaspa na Bydgoskich Dniach Projektowych 2023

2023-09-26
Rozmowy o projektowaniu - Kaspa na Bydgoskich Dniach Projektowych 2023

Rozmowy o Projektowaniu - Bydgoskie Dni Projektowe 7 i 8 października 2023 / Młyny Rothera

Już po raz drugi Kaspa jest sponsorem i partnerem Bydgoskich Dni Projektowych - wydarzenia poświęconego polskiemu designowi. Jako partner wystawy "Oczarowanie" - ekspozycji opowiadającej o świetle, dla której inspiracją stały się projekty witraży bydgoskiego projektanta Wiesława Krysiaka i której kuratorem jest Konrad Kulczyński, a także jako wiodąca polska marka oświetleniowa, będziemy w tych dniach mówić o świetle, ale także o projektowaniu.

Kaspa, podobnie jak światło, ciągle się zmienia, a następnym krokiem w naszym rozwoju, jest nawiązanie współpracy projektowej ze znanymi, polskimi projektantami mebli i wnętrz. Podczas naszego spotkania zatytułowanego "Rozmowy o projektowaniu", przedstawimy Państwu (choć tych nazwisk w branży wnętrzarskiej przedstawiać nikomu nie trzeba): Martę Niemywską-Grynasz oraz Dawida Grynasza z Grynasz Studio, Justynę Hys-Bochińską oraz Aleksandrę Hyz - projektantów nowych kolekcji lamp Kaspa, które zaprezentujemy w pierwszym kwartale 2024 roku. Opowiedzą oni o ich doświadczeniach z projektowaniem, ich najciekawszych projektach i realizacjach. Poniżej przedstawiamy bliżej ich sylwetki, a także tematy ich krótkich, za to nasyconych wiedzą i designem prezentacji.

Podczas spotkania zaprezentujemy także jesienne nowości w ofercie Kaspy... Będzie dużo natury, dużo trendów i jeszcze więcej światła! Pełny program Bydgoskich Dni Projektowych znajdziecie pod tym linkiem,. Zapraszamy do zapisów na nasze spotkania, które odbędą się w sobotę o godzinie 15.00 (ZAPISY) oraz w niedzielę o 12.00 (ZAPISY)

Grynasz Studio czyli Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz

Grynasz Studio założone w 2010 roku przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza jest multidyscyplinarnym zespołem projektantów, specjalizującym się w projektowaniu mebli, produktu oraz wspieraniu firm w tworzeniu strategii wzorniczych. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w projektowych konkursach. Eksperymentujący z nowymi materiałami i technologiami, chętnie sięga do polskiego rzemiosła i tradycji. Ważny jest dla nich aspekt ochrony środowiska i zrównoważonego dizajnu. Projekty Grynasz Studio można było zobaczyć na wielu polskich i światowych wystawach m.in. na Milan Design Week, Maison Object, London Design Fair, Warsaw Home czy Tokyo Design Week. Od 2016 roku Marta i Dawid prowadzą również autorską markę Zaczyn, której projekty są m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Grynasz Studio ma na swoim koncie realizacje dla wielu firm i organizacji m.in. Bizzarto, Cosentino, Kaspa, Fundacja Bochińskich, MUJI, OKA Büromöbel, VOX, Devo, Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Więcej na www.grynaszstudio.com

Grynasz Studio i uważność w projektowaniu

 

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz - założyciele Grynasz Studio na przykładzie wybranych projektów opowiedzą o idei zrównoważonego designu, gospodarce cyrkularnej, uważności i empatii w projektowaniu, którą kierują się  podczas pracy nad nowymi produktami. 

Na przykładzie współpracy z marką Bizzarto (producentem modułowej kolekcji DUNE i stolika kawowego PURRO) projektanci opowiedziedzą o wysokiej jakości materiałach i projektowaniu mebli, tak by mogły być one poddane w późniejszych latach konserwacji.

W ich prezentacji pojawią się także inne projekty - wystawa ZASOBY, czy instalacja artystyczna dla marki COSENTINO, oraz meble zaprojektowane przez Grynasz Studio dla niemieckiej marki OKA Büromöbel.
 

 

Justyna Hys-Bochińska - doświadczenia współpracy międzykulturowej

Justyna Hys-Bochińska - architekt, projektant wnętrz i mebli, artysta CGI (Computer Generated Imaginery). Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Architektury Politechniki Ateńskiej. Od 7 lat prowadzi swoją pracownię projektową - J Creative Studio.
Pracuje zarówno na rynku polskim, jak i rynkach zagranicznych (głównie Stany Zjednoczone Ameryki Północnej oraz kraje skandynawskie) zarządzając wieloosobowymi zespołami projektowymi. Finalistka i laureatka wielu konkursów branżowych (polskich oraz międzynarodowych), a także ceniony ekspert w dziedzinie projektowania CGI (Computer Generated Imaginery - tworzenie wizualizacji, spacerów po wirtualnej rzeczywistości, oraz animacji).

Podczas swojej prezentacji Justyna Hys-Bochińska opowie o swoich doświadczeniach w zakresie współpracy międzykulturowej i realizacji projektów w projektanckich zespołach międzynarodowych na przykładzie wdrożeń w sieci hoteli. Jakie mechanizmy kierują organizacją pracy przy wielkogabarytowych projektach? Jak wygląda kompletowanie, a później praca w zespole składającym się z kilkuset osób z całego świata i jak wygląda planowanie, sam proces projektowy oraz codzienna komunikacja z perspektywy członka zespołu projektowego.

Aleksandra Hyz - projekty w wielkim stylu

Aleksandra Hyz - Swoją edukację artystyczną rozpoczęła na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, następnie kontynuowała naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej prace cieszą się uznaniem zarówno w ramach współpracy z różnymi biurami projektowymi, jak i w ramach prowadzenia własnej firmy, które zostały wyróżnione na łamach prasy krajowej i zagranicznej.

Holistyczne podejście do projektowania wnętrz pozwala jej skupić się na ogólnym wrażeniu wizualnym wnętrza jednocześnie dbając o jego funkcjonalność i detal. Co za tym idzie, projektuje również meble, które zostały wyróżnione w konkursie Must Have 2020 I Dobry Wzór 2020 (Balma Floo – współpraca z Aleksnadra Mętlewicz), Dobry Wzór 2021 (stolik Monolith). Za projekty wnętrz otrzymała nagrodę publiczności w Plebiscytcie Polska Architektura XXL 2022 oraz znaczące wyróźnienie w świecie designu w konkursie Bar&Restaurant Award za projekt restauracji Va Bene Cichetti (współpraca z Noke Architects) uznany za najlepszy projekt w Europie w kategorii Standalone.

Miłośniczka modernizmu w architekturze i wnętrzach, surowych i naturalnych materiałów, które strarzeją się godnością

Oświetlenie i Klimat “Warszawskiej Wenecji“ - jak i dlaczego?

Projekt Va bene Cicchetti łączy w sobie nie tylko piękno i atmosferę Wenecji, ale również unikalne podejście do oświetlenia i klimatu we wnętrzach restauracyjnych. Ten innowacyjny projekt wnętrz został stworzony z myślą o przeniesieniu gości restauracji w magiczną atmosferę Wenecji. Elementy architektury, dekoracje oraz wyjątkowe oświetlenie zostały starannie dobrane, aby odzwierciedlić urok i charakter tego włoskiego miasta.

Podczas wykładu zostaną omówione szczegóły projektu, w tym wybór odpowiedniego oświetlenia, kolorów i materiałów, które wspólnie tworzą wyjątkowy klimat. Będzie mowa o kooperacji i artyzmie tego miejsca. Va bene Cicchetti to nie tylko restauracja, to prawdziwe dzieło sztuki, które stanowi inspirację dla wszystkich, którzy pragną stworzyć unikalne wnętrza, które przenoszą gości w magiczne miejsca na całym świecie

Nowa kolekcja Kaspa już niebawem

Już za chwilę zaprezentujemy Wam nowe projekty, a właściwie... nowe oblicza znanych i lubianych lamp Kaspa. Obserwujemy to, jak zmienia się styl życia naszych Klientów, dbamy o ich dobrostan, a także śledzimy najnowsze trendy. W nowej kolekcji znalazło się zatem sporo lamp abażurowych, które oferują ukojenie, odpoczynek, przytulną, intymną atmosferę i wyciszenie po ciężkim dniu poza domem, a także wiele projektów wykorzystujących naturalne materiały. Pojawią się też klasyki w klasycznych wykończeniach, ale i w kolorach wykończenia, które trendują obecnie we wnętrzach. Nie zabraknie także niespodzianek, ale o tym, już wkrótce.  

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel