Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kolekcja żyrandoli i kinkietów Nez

Ilość produktów: 1

Inspiracja do powstania lamp wieloramiennych i kinkietów z kolekcji Nez

Kolekcja lamp Nez to niezwykle udana próba pogodzenia nowoczesności z klasyką – i to zarówno w warstwie projektowej, jak i w zakresie zastosowanych materiałów. Lampy sufitowe Nez przypominają swoim designem klasyczne, monumentalne żyrandole, a tym co zaskakuje, jest wprowadzenie do nich elementów z drewna, które płynnie łączą się z metalowym stelażem o chromowanym wykończeniu.

Tym samym kolekcja lamp Nez to propozycja dla tych, którzy kochają drewno, mają sentyment do tradycyjnych materiałów i klasycznych form, a jednocześnie szukają atrakcyjnego sposobu na ocieplenie minimalistycznych aranżacji lub – wręcz przeciwnie - unowocześnienie rustykalnego wnętrza.

Projekt, design i wykonanie kolekcji Nez

W skład kolekcji lamp Nez wchodzą lampy wiszące oraz kinkiety.

Lampy sufitowe nawiązujące swoją formą do klasycznych, tradycyjnych żyrandoli, zawieszone są na łańcuchu o długości 85 cm, który w razie potrzeby można skrócić. Lampy te dostępne są w dwóch wersjach – 5- i 9- ramiennej o średnicy odpowiednio 50 i 65 cm oraz w wersjach z elementami z dębu bielonego i orzecha.
Ramiona żyrandoli z kolekcji tworzą bryłę przypominającą swoim kształtem brylant. Dolna część lampy, składająca się z metalowej rozety i rozchodzących się ku górze ramion z załamaniem i oprawkami żarówek oraz środkowa tulejka maskująca przewód, wykonane zostały z metalu o chromowanym wykończeniu. Natomiast drewniane ramiona, łączące górę lampy z jej metalowymi elementami, dostępne są w jaśniejszej, delikatniejszej wersji z dębu bielonego i odważniejszej, mocniejszej wersji z ciemnobrązowego orzecha.

Żyrandole z kolekcji Nez doskonale sprawdzą się jako główne źródło światła w salonie (w wersji 5-ramiennej) oraz w dużych, otwartych wnętrzach (w wersji 9-ramiennej) - w domach urządzonych w starych stodołach, w salonie z antresolą lub w nowoczesnych przestrzeniach z wysokim stropem udekorowanym „starymi” bekami stropowymi.

Kinkiety Nez mają nowoczesny kształt, z dwoma źródłami światła umieszczonymi na dwóch krótkich ramionach o chromowanym wykończeniu i będą doskonałym uzupełnieniem aranżacji, w której rolę główną grają lampy wiszące z kolekcji.

 
pixel