Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

W zgodzie z Feng Shui – harmonijne lampy do Twojego wnętrza

2023-07-20
W zgodzie z Feng Shui – harmonijne lampy do Twojego wnętrza

W zgodzie z Feng Shui – wprowadź harmonię do swojej przestrzeni

Feng Shui, starożytna chińska praktyka harmonizacji energii w przestrzeniach, w której żyjemy i pracujemy, zyskuje na popularności w dzisiejszych nowoczesnych wnętrzach! Przekształcając nasze domy zgodnie z zasadami tej tradycji, możemy wzmocnić pozytywne odczucia wynikające z przebywania w danym pomieszczeniu. Poniżej podpowiadamy, jak oświetlenie i inne aspekty dekoracji mogą pomóc Ci wprowadzić Feng Shui do Twojego domu!

Feng Shui w domu: jakie znaczenie ma oświetlenie?

Feng Shui – poetycko przetłumaczone jako Wiatr i Woda – odnosi się do niewidzialnej i nieuchwytnej siły, która przenika naszą codzienność. Ten starożytny chiński system aranżacji przestrzeni zakłada osiągnięcie harmonii z otaczającym nas naturalnym środowiskiem, poprzez celowe i świadome organizowanie naszych wnętrz.

Nie tylko domy, ale także budynki gospodarcze, miasta, a nawet wsie kiedyś korzystały z mądrości Feng Shui. To przypomina nam o uniwersalności tej praktyki i jej wpływie na wszelkie aspekty naszego otoczenia.

Tradycja urządzenia przestrzeni według Feng Shui polega na wprowadzeniu trzech fundamentalnych zasad, które można zaadaptować do dowolnego domu czy mieszkania.

Pierwsza z nich to zastosowanie się do Yin i Yang – te dwa pojęcia są sercem i duszą Feng Shui. Ich ikoniczny symbol, zetknięte ze sobą połówki czerni i bieli, jest rozpoznawalny na całym świecie. W przeszłości Yin symbolizowało zacienioną stronę wzgórza, podczas gdy Yang reprezentowało jej oświetloną część. Yin jest uosobieniem kobiecego aspektu natury, podczas gdy Yang odzwierciedla męskość. Te dwie siły ciągle do siebie dążą, przenikają się wzajemnie, tworząc nierozłączną całość niezbędną do utrzymania harmonii.

Drugi filar Feng Shui, będący kluczem do planowania naszych przestrzeni, to Bagua – oktagon podzielony na osiem sektorów, reprezentujących różne obszary naszego życia: karierę, wiedzę, rodzinę/zdrowie, sławę, bogactwo, małżeństwo, dzieci i pomocnych ludzi. Aby wykorzystać Bagua, nałóż go na plan swojego domu, podziel przestrzeń na określone sfery – drzwi wejściowe powinny idealnie wpasować się w strefę 1, 6 lub 8.

Ostatnia z kluczowych zasad Feng Shui, Wu Xing, jest zasada pięciu elementów: Wody, Ognia, Ziemi, Drewna i Metalu. Każdy z tych żywiołów przyciąga do siebie specyficzny rodzaj energii, dlatego dekorowanie pomieszczeń zgodnie z charakterem odpowiedniego żywiołu jest istotnym krokiem w tworzeniu harmonijnego domu. Każdy element emanuje swoją unikalną wibracją, która wpływa na atmosferę danego miejsca

Oświetlenie jest kluczowym elementem Feng Shui, ponieważ symbolizuje ogień, jeden z pięciu podstawowych elementów tej praktyki. Wpływa na nasze samopoczucie, nastrój, a nawet zdolność do koncentracji. Aby optymalnie wykorzystać światła w swojej przestrzeni, powinieneś zadbać nie tylko o doskonały system oświetlenia, ale także odpowiednie rozmieszczenie mebli, dobór kolorów, a nawet o jakość powietrza.

Harmonia nie wymaga minimalizmu – powiedz „tak” oświetleniu akcentowemu

Harmonia Feng Shui nie oznacza konieczności przestrzegania surowego minimalizmu. Wprost przeciwnie, system ten celebruje zróżnicowanie i różnorodność, a jednym z najważniejszych aspektów tej filozofii jest światło. Choć oświetlenie główne odgrywa kluczową rolę w stworzeniu podstawowego, funkcjonalnego wnętrza, to oświetlenie akcentowe przekształca nasze domy z przestrzeni do zamieszkania w prawdziwe sanktuaria spokoju.

Może to być lampka podkreślająca piękno naszej ulubionej rośliny, subtelne światło z tyłu książkowej półki lub delikatny pasek LED podkreślający kontury naszego stołu kawowego. – Oświetlenie akcentowe służy do podkreślenia specyficznych elementów w naszym domu, tworząc jednocześnie przytulną i relaksującą atmosferę. Wykorzystanie go we wnętrzu zgodnym z Feng Shui to nie tylko sposób na dodanie głębi i wymiaru naszym wnętrzom, ale kreowanie sprzyjającej wyciszeniu atmosfery.

Ponadto oświetlenie akcentowe jest doskonałym narzędziem do manipulowania percepcją przestrzeni. Na przykład, kierowanie światła ku sufitowi sprawia, że przestrzeń wydaje się wyższa, podczas gdy oświetlenie skierowane w dół zwiększa przytulność i intymność wnętrza.

Zasady oświetlenia w zgodzie z Feng Shui

Oto kilka wskazówek, jak zastosować zasady Feng Shui w doborze idealnego oświetlenia wnętrza:

  • Wykorzystaj moc delikatnego, rozpraszającego światła lamp z kloszem, aby złagodzić optycznie ostre krawędzie mebli. Kule szczególnie te w mlecznych kolorach roztaczają łagodne, ciepłe światło, które sprawia, że meble wyglądają mniej surowo, dodając przestrzeni domowej przytulności.
  • Pomyśl o umieszczeniu lampy nad stołem: światło punktowe lub oświetlenie kierunkowe nad biurkiem, blatem kuchennym lub innymi miejsca pracy zapewnia odpowiednie warunki do skupienia i koncentracji na zadaniach, bez względu na porę dnia. W tej roli warto postawić na kinkiet regulowany.
  • Ciemne kąty i nieoświetlone obszary mogą wpływać na naszą podświadomość i zakłócać poczucie bezpieczeństwa, Używaj lamp stołowych, kinkietów lub lamp podłogowych, aby dodać światła tym obszarom i zachować atmosferę domowego ogniska.
  • Zwróć uwagę na projekty lamp, które odzwierciedlają formy i kształty znalezione w naturze. Mogą one wprowadzić do pomieszczenia element żywiołu Ziemi, tworząc poczucie spokoju i równowagi.
  • Zapamiętaj, że oświetlenie w Feng Shui to nie tylko narzędzie funkcjonalne, ale również klucz do tworzenia przestrzeni pełnej harmonii i życzliwości. Używając go właściwie, możemy przyciągnąć pozytywną energię, promować zdrowie i dobrobyt, a także stworzyć środowisko, które odzwierciedla nasze unikalne aspiracje i styl życia.
  • Rośliny są ważnym elementem Feng Shui, wprowadzając energię żywiołu ziemi i drewna. Wykorzystaj nasze lampy do kwiatów, aby podkreślić ich piękno i wprowadzić do swojego domu jeszcze więcej energii życiowej – sprawdź koniecznie kolekcję lamp Botanica.

Podczas gdy krok po kroku wprowadzasz zasady Feng Shui do swojego domu, zauważysz, jak subtelnym sposobem zmienia się nastrój Twojej przestrzeni. Niezależnie od tego, czy dodajesz lampy inspirowane naturą, przemyślisz oświetlenie akcentowe czy dostosowujesz swoje miejsca pracy do lepszego skupienia, pamiętaj, że każda zmiana ma znaczenie!

Z radością obserwuj, jak Twoje domowe wnętrza zaczynają emanować ciepłem i spokojem, a Ty, dzięki zastosowaniu zasad Feng Shui, zaczynasz odczuwać głębsze powiązanie z otaczającym Cię światem. Zapraszamy do odmiany wnętrza z naszymi lampami Kaspa!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023

Polecane

Lampka na biurko BOTANICA biała

Lampka na biurko BOTANICA biała

284,50 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 569,00 zł/1szt.Cena regularna 569,00 zł brutto/1szt.
Lampa stołowa SAWA NATUR len

Lampa stołowa SAWA NATUR len

997,00 zł brutto/1szt.
pixel