Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kolekcja lamp wiszących Avia Clear

Ilość produktów: 5

Kolekcja nowoczesnych, szklanych lamp wiszących, o organicznych kształtach i subtelnych kolorach wykończenia

Kolekcja lamp wiszących Avia od Kaspa

Kolekcja lamp wiszących Avia

Szczypta artystycznej ekstrawagancji i unikatowy charakter – to hasła, które najlepiej oddają ducha lamp wiszących z kolekcji Avia - lamp będących nowoczesną, zaskakującą, a zarazem efektowną wariacją na temat klasycznej lampy kuli.

Klosze lamp z kolekcji nie mają jednak tradycyjnej, gładkiej powierzchni, lecz zdobią je nieregularne wgniecenia, otrzymane w procesie ręcznego dmuchania szkła. Dzięki tej technologii każda lampa ma asymetryczny, unikatowy i niepowtarzalny charakter, a organiczny kształt kloszy przyciąga wzrok, intryguje i wprowadza do wnętrz w stylu soft glam element artyzmu.

Charakterystyczne dla kolekcji, wgniecenia i nierówności, mogą także przywodzić na myśl księżycowe kratery, a zaaranżowanie lamp z kolekcji w grupie – szczególnie przy wykorzystaniu różnej wielkości kloszy – pozwoli stworzyć efektowną konstelację świetlną, jeszcze mocniej pobudzającą kosmiczne skojarzenia.

Elementy kolekcji lamp wiszących Avia, design i wykonanie

W skład kolekcji lamp Avia wchodzą zarówno pojedyncze lampy wiszące (w trzech różnych kolorach i rozmiarach), jak również potrójne lampy wiszące – z listwą lub z talerzem przysufitowym.

Klosze formowane ręcznie z przezroczystego szkła, dostępne są w transparentnym, bursztynowym oraz grafitowym kolorze, przy czym każdy z odcieni wpływa delikatnie na charakter projektu. Transparentne, surowe klosze świetnie pasować będą do wnętrz w stylu industrialnym i minimalistycznym. Lampy grafitowe stanowić będą dość mocny akcent i dodadzą przestrzeni tajemniczego charakteru. Bursztynowy kolor kloszy, świetnie wpasuje się z kolei w jasne, ciepłe wnętrza, będąc ciekawym sposobem na przełamanie ascetycznej prostoty lub klasycznej elegancji.

Przezroczyste klosze doskonale eksponują źródło światła, a zastosowanie żarówki ze stylizowanym żarnikiem, pozwoli nadać lampom wiszącym Avia retro charakteru lub dopasować je do loftowych aranżacji. Podobnie jak we wszystkich kulistych lampach Kaspa, również w wypadku tej kolekcji zadbaliśmy o to, by źródło światła znalazło się w centralnym miejscu klosza, dzięki czemu jest on idealnie doświetlony, a światło rozchodzi się równomiernie.

Lampy wiszące z kolekcji Avia charakteryzują się także wykończeniem elementów w kolorze błyszczącego chromu (przykloszówki, oprawki żarówek, podstawa lampki stojącej) oraz minimalistycznymi elementami montażowymi. Listwa i talerz przysufitowy za pomocą których zawiesza się potrójne lampy Avia do sufitu, mają odpowiednio zaledwie 2 i 4 cm wysokości, a montaż kloszy za pomocą cienkich, stalowych linek, dodatkowo podkreśla lekki charakter lamp.

 
pixel