Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Modne lampy w 2023 – oto najpiękniejsze modele

2023-07-13
Modne lampy w 2023 – oto najpiękniejsze modele

Modne lampy w 2023 – oto najpiękniejsze modele

Wkraczasz do wnętrza i od progu wita cię sztuka. Twoją uwagę przykuwa niecodzienny detal, niebanalny kształt, a może i zaskakujący kolor. A to „tylko” lampy! Lampy nie są już wyłącznie narzędziem do oświetlania przestrzeni – coraz częściej traktujemy je jak dzieła sztuki, a przynajmniej kluczowe elementy kreowania wnętrza. Przeczytaj o tym, jakie trendy oświetleniowe królują w 2023 roku oraz jakie lampy Kaspa wpisują się w nurt aranżacji podążających za duchem czasu.

Jak wybierać modne oświetlenie w 2023 roku?

Zanim poznasz trendy, mody i nowinki, warto, abyś dowiedział się, jakimi kryteriami się kierować, wybierając oświetlenie.

Po pierwsze, funkcjonalność. To, że coraz większy nacisk kładziemy na kwestie estetyczne, nie oznacza wcale, że jesteśmy na bakier z funkcjonalnością. Wręcz przeciwnie! Nie ma mowy o odpowiednim dopasowaniu oświetlenia, jeśli nie zwracamy uwagi na to, czy odpowiada ono potrzebom danego pomieszczenia.

Obiektywnie oceń przestrzeń: czy jedna, główna lampa jest wystarczająca, aby skutecznie oświetlić przestrzeń? A może należy uzupełnić ją o dodatkowe – lampkę na stoliku i kinkiety? Ilu punktów oświetleniowych wymaga wnętrze? To wynika m.in. z projektu pomieszczenia: np. przestrzenie zaprojektowane jako otwarte, łączące w sobie kilka funkcji, jak salon, kuchnia i jadalnia zdecydowanie potrzebują kilku źródeł światła.

Po drugie, estetyczna harmonia. Kiedy już ustalisz liczbę lamp, ich wielkość oraz funkcję poszczególnych punktów, zastanów się, jak wpasować oświetlenie w wystrój wnętrza. Pamiętaj, że każdy styl aranżacji operuje innym kodem estetycznym. Możesz też podejść do tego od drugiej strony: najpierw wybrać wymarzone lampy Kaspa i potraktować je jako punkt wyjścia do idealnego wnętrza.

Jak kolory 2023 wpływają na wybór lamp?

Warto wiedzieć, że wybór lamp do wnętrza powinien ściśle wynikać z kolorystyki tegoż wnętrza. Albo odwrotnie – kolorystyka musi brać pod uwagę projekt lamp.

Jeśli obserwujesz nowinki wnętrzarskie, na pewno zauważyłeś focus na konkretną kolorystykę. Głęboka, nasyconą, magnetyzującą. To pewnie echo decyzji Pantone. Instytut Pantone jako kolor roku 2023 wybrał magentę, czyli niepokorny odcień łączący w sobie róż i bordo. Magenta może pojawić się w aranżacji jako dominujący akcent, na przykład na ścianie lub w formie detali, jak figurki, plakaty, zasłony czy obicie kanapy. Do głosu doszły też intensywne, eleganckie tonacje, takie jak burgund, butelkowa zieleń czy granat. Uważaj, aby używać ich z umiarem, aby nie przytłoczyć wnętrza.

Jakie lampy Kaspa wybierać do wnętrz o nasyconej kolorystyce? Możesz postawić albo na harmonię, albo na kontrast. Przykładowo lampy z kolekcji Lars będą tylko subtelnie zaakcentowane na tle ścian, z kolei Venus (na pierwszym zdjęciu) czy białe Longis wyraźnie odetną się od aranżacji.

Na drugim biegunie mamy nieśmiertelne, klasyczne biele oraz jej pochodne, a także rozmyte odcienie szarości czy błękitu. To dobra propozycja dla amatorów jasnych, bezpretensjonalnych wnętrz. Aranżacji, w której wykorzystano taką kolorystykę, można nadać w zasadzie dowolny kierunek, m.in. styl elegancki, skandynawski czy industrialny.

Do takiego jasnego wnętrza warto wybierać jasne lampy Kaspa, które perfekcyjnie wpisują się w przestrzeń i ją dopełniają. Spójrz tylko na Lamię i to jak fenomenalnie prezentuje się w aranżacji opartej o biel!

Jakie lampy są najmodniejsze w 2023?

Wyobraź sobie lampę, która nie tylko oświetla przestrzeń, ale jest także tematem rozmów i zaskakuje oryginalnością. I oto ona: piękna Avia. Kształt niebanalnej lampy Kaspa Avia – czyli charakterystyczne wgniecenia – jest wynikiem procesu ręcznego dmuchania szkła. Dzięki temu każdy z egzemplarzy jest wyjątkowy. Transparentne klosze – przezroczyste, bursztynowe lub grafitowe – mają ogromny wpływ na odbiór aranżacji. Przezroczysta Avia kreuje surową, elegancką przestrzeń, bursztynowa ociepla ją i spowija miodowymi refleksami, z kolei grafitowa tworzy wystrój jak nie z tego świata.

Avia ma wiele wspólnego z lampą Cloe. Projektanci Kaspa również tu postawili na ręczny proces formowania klosza. Dzięki temu Cloe jest nieregularna, organiczna, wręcz naturalistyczna. Wprowadza do wnętrza odrobinę ekstrawagancji – to artystyczny detal, który będzie skupiał na sobie uwagę i na pewno stanie się tematem rozmów. Jednocześnie kształt kuli jest na tyle popularny i na tyle uniwersalny, że z łatwością wpisze się w projekt wnętrz o różnorodnym charakterze.

Modne lampy Kaspa 2023 to nie tylko głębia koloru, ale także artystyczna forma. Nasi projektanci inspirują się różnymi dziedzinami sztuki, kulturami i epokami historycznymi, przyrodą, zjawiskami atmosferycznymi, tworząc naprawdę wyjątkowe modele. Są to lampy o unikalnych, intrygujących formach, wykonane z nietypowych materiałów czy nawiązujące do różnych stylów artystycznych.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023

Polecane

pixel