Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Reflektory sufitowe i oprawy natynkowe do nowoczesnych kuchni i salonów

2022-05-19
Reflektory sufitowe i oprawy natynkowe do nowoczesnych kuchni i salonów

Reflektory sufitowe i oprawy natynkowe do nowoczesnych kuchni i salonów

Reflektory sufitowe i oprawy natynkowe to doskonała propozycja oświetlenia do nowoczesnych kuchni i salonów. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na lampy wpuszczane w strop, czy na oprawy natynkowe, masz możliwość stworzenia w swoim wnętrzu dowolnej kompozycji świetlnej, która nie tylko pozwoli Ci efektywnie doświetlić przestrzeń, ale także wyznaczyć strefy we wnętrzu, czy podkreślić lub zaakcentować wybrane miejsca. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje dotyczące rodzajów lamp, spośród których możesz wybierać, a także dowiesz się, co zyska Twoja przestrzeń i jakie konkretnie modele lamp sufitowych najchętniej wybierają klienci Kaspa. Jesteśmy pewni, że znajdziesz wśród nich propozycje, które pomogą Ci zaaranżować także Twoją przestrzeń.

Oprawy sufitowe natynkowe

Natynkowe oprawy sufitowe – stosowane głównie w nowoczesnych wnętrzach – charakteryzują się zazwyczaj bardzo oszczędnymi obudowami, często o geometrycznej formie. Wśród najpopularniejszych wymienić należy cylindryczne tuby, a także kubiki czy oprawy o prostopadłościennym kształcie. Wyższe bądź niższe, prezentują się doskonale czy to w bieli, harmonizującej z kolorem sufitu, czy też w kontrastującej czerni.

Rodzajem nowoczesnych opraw sufitowych, które choć nie są typowymi lampami natynkowymi, ale które znacznie różnią się od tradycyjnych lamp wiszących i żyrandoli, są reflektory sufitowe na szynach bądź listwach przysufitowych. Ten rodzaj oprawy charakteryzuje się wszystkimi zaletami typowymi dla opraw pod – i natynkowych i sprawdza się dokładnie w tego samego rodzaju przestrzeniach i wnętrzach. Jest jednak oprawą dużo bardziej widoczną, a dzięki temu świetnie podbija surowy, industrialny styl wnętrza. 

Oprawy sufitowe podtynkowe – wpuszczane

Oprawy sufitowe dzielą się na te wpuszczane w strop bądź natynkowe. Nowoczesne oprawy podtynkowe – czyli lampy wpuszczane w sufit, to rodzaj oświetlenia, który początkowo wybierany był głównie do oświetlania przestrzeni biurowych oraz innych miejsc użytku publicznego i przestrzeni przemysłowych. Od dłuższego czasu jednak, oprawy wpuszczane – w tym oczka halogenowe, downlight LED, etc. weszły na salony i na dobre rozgościły się w naszych domowych pieleszach.

Dzięki niewielkim kształtom i minimalistycznym formom, które są praktycznie niewidoczne, ten rodzaj oświetlenia wykorzystywany jest przede wszystkim w nowoczesnych domach i apartamentach, gdzie niewielkie oczka o różnych kształtach, montowane pojedynczo do oświetlenia punktowego lub w większych grupach rozmieszczonych symetrycznie do równomiernego oświetlenia większych powierzchni, stały się już standardem. 

W przypadku wyboru oprawy wpuszczanej w sufit, mamy możliwość wyboru między oprawami z ruchomą bądź nieruchomą żarówką, a także między oprawami, w przypadku których widoczne jest praktycznie jedynie oczko świetlne lub także oprawa w postaci prostej ramki. Ramki te mają różną szerokość i występują w różnych kolorach (najczęściej w błyszczącym chromie, bieli, czerni i złocie).

W jakich wnętrzach oprawy sufitowe prezentują się najlepiej?

Oprawy sufitowe czy reflektory na szynach wykorzystywane są zarówno do oświetlenia salonów, kuchni jak i korytarzy, klatki schodowej, garderoby czy sypialni. Wpuszczane w ścianę halogeny uruchamiane na ruch, stosowane są również do nocnego oświetlenia schodów i korytarzy. Ten rodzaj oświetlenia ma tę przewagę nad tradycyjnymi lampami wiszącymi, żyrandolami czy plafonami, że użytkownik można dowolnie wybrać i rozmieścić źródła światła – zarówno jeśli chodzi o ich ilość, jak i natężenie.

Oszczędne w swoim wyrazie i w większości przypadków nieinwazyjne oprawy sufitowe, najlepiej prezentują się we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce, a także we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym.

W przypadku wnętrz nowoczesnych, wtapiające się w sufit oprawy natynkowe (szczególnie te wpuszczane) pomagają w utrzymaniu maksymalnej prostoty i czystości formy.

We wnętrzach w stylu minimalistycznym, oprawy sufitowe są świetnym sposobem na wprowadzenie delikatnych, geometrycznych form.

Natomiast we wnętrzach w stylu industrialnym reflektory na szynach świetnie podbijają loftowy charakter przestrzeni, dodając jej postindustrialnego sznytu.

Główne zalety opraw sufitowych

Choć oprawy sufitowe wymagają starannego rozplanowania i właściwego rozprowadzenia instalacji elektrycznej, ich zastosowanie we wnętrzach ma wiele zalet. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim to, że tego rodzaju oświetlenie:

  • pozwala tworzyć dowolne kompozycje świetlne, idealnie dopasowane do Twojej przestrzeni,
  • sprawdza się w niemal każdym rodzaju pomieszczenia (od kuchni i salonu, przez korytarz, garderobę i klatkę schodową),
  • świetnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach, przede wszystkim w stylu minimalistycznym, skandynawskim jak i industrialnym,
  • doskonale wyznacza strefy funkcjonalne we wnętrzach, pomoże Ci podkreślić strefę dzienną, odciąć kuchnię, podkreślić ciągi komunikacyjne w mieszkaniu,
  • sprawdza się w nowoczesnych kuchniach jako oświetlenie blatu roboczego, oświetlenie główne, oświetlenie wyspy kuchennej czy barku kuchennego,
  • jest dobrym wyborem do nowoczesnej kuchni połączonej z salonem, gdyż nie konkuruje o uwagę z lampami w salonie,
  • jest rewelacyjną alternatywą dla światła centralnego w nowoczesnej kuchni czy salonie,
  • posłuży zarówno jako światło główne, jak również jako światło akcentujące,
  • dzięki zastosowaniu wysokiej klasy diod LED jest energooszczędne i trwałe,
  • doskonale sprawdza się w przypadku podwieszanych sufitów i w niskich pomieszczeniach

Oprawy sufitowe, a bestsellery Kaspa

W naszej ofercie znajdziesz wiele minimalistycznych opraw sufitowych, które doskonale sprawdzą się w nowoczesnych kuchniach i salonach. Są wśród nich zarówno oprawy natynkowe, jak i reflektory na szynach i listwach przysufitowych.

Dla fanów cylindrycznych kształtów, mamy pojedyncze, podwójne i potrójne oprawy Lumos, a także natynkowe tuby Barlo dostępne w bieli i w czerni, a także w dwóch rozmiarach o długości 14 i 30 cm. Kolekcja Barlo rewelacyjnie sprawdza się w kuchniach, szczególnie w zestawieniu z kolekcją lamp Roll, w ramach której znajdziesz nie tylko ścienne i sufitowe lampy – tuby na listwach, ale także wiszące tuby, które sprawdzą się czy to nad wyspą kuchenną czy nad stołem, tworząc niezwykle spójną, minimalistyczną i elegancką propozycję oświetleniową do kuchni i salonu.

Lampa wisząca Roll będzie także mocną, efektowaną propozycją do zawieszenia nad stołem w strefie jadalni lub nad stolikiem kawowym w salonie oferując aż 8 źródeł światła w charakterystycznej, nowoczesnej oprawie.

 Jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych oferuje miłośnikom reflektorów na listwach przysufitowych kolekcja Spark. Kubełkowe, eleganckie oprawy na minimalistycznych listwach występują w wersjach od  pojedynczych i podwójnych, przez listwy z 3, 4 i 6 lampami. Oprawy są ruchome, dzięki czemu skierujesz strumień światła dokładnie tam, gdzie go potrzebujesz, a długość listwy i ilość źródeł światła dopasujesz do swoich możliwości i potrzeb. Reflektory Spark dostępne są w czerni i bieli z wykończeniem w błyszczącym chromie.

Jeśli natomiast szukasz natynkowych opraw o prostopadłościennych kształtach, sprawdź kolekcję Cube. Sześcienne i prostopadłościenne ramki w bieli i czerni kryją ruchome pierścienie i umożliwiają skierowanie światła w dowolnym kierunku, oświetlając i podkreślając wybraną część pomieszczenia. Pojedyncze, podwójne i potrójne oprawy o minimalistycznej stylistyce, spodobają się miłośnikom geometrycznych form we wnętrzach.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

pixel